Co jest przyczyną bólu kolan?

Największym stawem w organizmie jest kolano. Jest on narażony na codzienne przeciążenia. Ból kolana może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Może wystąpić zarówno u osób starszych, jak i młodych. Wiele osób odczuwa bóle kolan przy zginaniu. Jednak nie zawsze występuje on podczas wykonywania innych czynności.

Czy jest to RZS, czy też bolesny staw kolanowy?

Podczas chodzenia lub biegania pacjent odczuwa ból kolana z tyłu. Dolegliwości te mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, dlatego ważne jest, aby niezwłocznie zwrócić się o pomoc do specjalisty. W takich okolicznościach chory nie jest w stanie normalnie się poruszać, zmieniać pozycji ani pracować. Ból kolana w spoczynku lub w nocy jest niezwykle dokuczliwy i niebezpieczny. Większość osób nie docenia wagi problemu, co może prowadzić do poważniejszych problemów. Uraz lub choroba mogą ulec pogorszeniu i konieczne jest zastosowanie bardziej inwazyjnych metod leczenia. Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną. Chociaż jest to przede wszystkim schorzenie stawu kolanowego, występują także powikłania wielonarządowe. Powikłania te mogą prowadzić do śmierci. RZS może powodować zapalenie błony maziowej wyściełającej staw. Stan zapalny stawu kolanowego powoduje uszkodzenie chrząstki, więzadeł w kolanie oraz ścięgien w stawie. Może to prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Reumatoidalne zapalenie stawów charakteryzuje się bólem. Ból z tyłu kolana może występować zarówno w spoczynku, jak i podczas ruchu. Najczęściej pojawia się ból kolana w nocy lub w przypadku długotrwałego bezruchu. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi do gromadzenia się płynu zapalnego i obrzęku tkanek. Objawem tego jest sztywność i ból, który może trwać nawet do godziny.

Domowe sposoby na bolesne kolana

Osoby cierpiące na kłucie w kolanie często zwlekają z wizytą u lekarza. Szukają wtedy naturalnych środków zaradczych. Podobnie jest z domowymi sposobami na bolące kolana i zalecane są okłady z młodych liści kapusty. Jest to prosty sposób na leczenie problemu. Metoda ta cieszy się uznaniem. Jest bezpieczna w stosowaniu i nie można sobie nią zaszkodzić. W celu zmniejszenia obrzęku można stosować okłady z liści kapusty. Należy położyć liść na stawie kolanowym. Kompres należy owinąć bandażem na kilka godzin. Najlepiej jest pozostawić kompres na co najmniej 24 godziny, aby efekty były silniejsze. Co na bolące kolana? Imbir, podobnie jak inne przyprawy, może być stosowany do naturalnego leczenia bólu kolana w spoczynku. Imbir ma właściwości zarówno przeciwzapalne, jak i przeciwbakteryjne. Przyspiesza również proces regeneracji. Woda imbirowa jest najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Należy owinąć kilkaset gramów świeżego imbiru w gazę i zawiązać ją. Następnie włóż torebkę do gorącej wody. Napar będzie gotowy po kilku minutach. Imbiru można również używać jako kompresu. Można go używać do robienia okładów na bolące kolana przy zginaniu. Jeśli naturalne sposoby leczenia zawiodą, to zawsze można użyć maści na ból kolana. Efekt łagodzący można uzyskać, stosując niesteroidowe leki przeciwzapalne. Zapewniają one również przyjemne uczucie chłodzenia.